Засновник Q-Dance розповість про силу єдності на hardstyle фестивалях | ADE Green 2017

Засновник Q-Dance розповість про силу єдності на hardstyle фестивалях | ADE Green 2017

Від 10 000 людей, як годинами на фестивалі слухають “terror music”, до величезного натовпу з 60 000, які одночасно рухаються зліва направо, коли їх про це просить діджей під час “power hour” – всі разом вони є надзвичайними шанувальниками музики і називають себе Weekend Warriors. Шанувальники хардденс жанрів точно знають про що йде мова – вражаючий фестиваль Defqon.1. Заснована у 1998 році, компанія Q-Dance, організатор події, в наш час стала організатором найбільших хардстайл фестивалів у світі.

“Хардстайл це не менйстрім, це ектрим. Екстримальний жанр на більш ніж 140 ВРМ, що автоматично поєднує всіх людей, які не стримують себе і віддаються музиці. Прямий унверсальний зв’язок. Частина вашої ідентичності.”  Wouter Tavecchio, засновник Q-Dance.  

“Q-dance і фестивалі, які ми створили, такі як Defqon.1, Dominator і Q-Base, не з’явилися з нічого. За всіма ними стоїть концепт, ідея. На початку 2000-х, коли ми грали лише хардстайл, помітили, що це поєднує натовп, кожен відчував удар емоцій завдяки музиці.” Хардстайл – комбінація стилів електронної музики з високою швидкістю розпочався з “габбер”, субкультури, яка досягла піку на початку 90-х. Але зараз хардстайл виріс у дещо набагато більше. “Шанувальники жанру це щось на зразок армії, яка хоче поділитися досвідом слухаючи музику, яка може декому здаватися не зрозумілою.”

Універсальність

Tavecchio спробує пояснити, як виникло відчуття відданості жанру. “Вам могло бути 16 і ви могли бути єдиним в класі кому ця музика сподобалась. Кол ви знайшли іще когось, кому подобається те ж саме, ви встановили зв’язок. Хардстайл це те, що змушує “відпустити” тіло, і як наслідок воно вже мимоволі починає рухатися під час прослуховування музики. Оскільки не багатьом людям це подобається,  то для вас це унікальний досвід. Якби всьому вашому класу це подобалось – вас би навряд чи це зацікавило, щось схоже на загальне розуміння того, як насолоджуватися ексклюзивом. Це важливий елемент на якому ви будуєте свою особистість. Зараз, через 25 років після того, як ми почали, ми спостерігаємо те ж саме. Нідерланди це досі єдина країна де організовуються фестивалі такого масштабу. Люди з усього світу приїздять на наші фестивалі, це частина культури.”

Походження зібрань

Tavecchio також візьме участь у дискусійній панелі “Походження зібрань: чому ми робимо те, що робимо?”. Чому ми відчуваємо бажання збиратися разом та святкувати? У цій панелі виступлять одні з найбільш революційних фестивальних організаторів у світі і розкажуть найпотаємніші причини того, що вони роблять і яка внутрішня мотивація зібрань під час їх виникнення. Яку роль відіграють музичні події і фесивалі в суспільстві?
“Фестивалі та події все ще недооцінені, але вони є величезним і потужним інструментом. Це завжди дуже добре ділитися думками з людьми, які мають різні ідеї про якісь події, я вважаю, що це дійсно важливо. Q-Dance зібрала невелику аудиторію, але дуже віддану у порівнянні з іншими жанрами. Зазвичай я не даю інтерв’ю і не ходжу на такі події як ADE, але я розповім у що я вірю, що хочу показати світу – це те, що ми висловлюємо через наші івенти. Фестиваль це те, з чого все почалось.  Аудиторія, шанувальники – це те, що ми досягли.”

ADE Green пройде 18 жовтня у театрі DeLaMar. Квитки 35 €, вхід вільний для тих, хто має ADE Pass & ADE Conference Pass.

/* */