Craig Connelly: “Мої улюблені треки – ті, які я ще не видав”
Craig Connelly – британський діджей і продюсер родом із Манчестера. Протягом останніх трьох років не менше, як дванадцять його треків потрапили в трансовий топ-10 на Beatport. Його сингл “Shipwreck” підтримав Armin van Buuren, за результатами голосування слухачів він зайняв четверте місце у «Future Favourite». Географія виступів артиста надзвичайно широка – від Лос-Анджелеса та Ванкувера до Сіднея та Мельбурна. Connelly був учасником багатьох масштабних фестивалів як у рідній Британії (Global Gathering, Coloursfest, Mint Festival), так і в інших країнах світу (Split Beach Festival, FSOE).
З нагоди візиту артиста до України ми вирішили дещо поспілкуватися із ним, а що у нас із цього вийшло – читайте нижче.
Привіт! Перш за все, як справи? Вже відпочив після ADE?
Привіт! Дякую, все чудово. Так, звісно, навіть готуюсь до нових виступів.
Окрім яскравих світлин із фестивалів та вечірок часто бачимо у соцмережах твої фото із різними домашніми тваринками. Розкажи про своїх улюбленців.
Особисто я маю лише одного домашнього улюбленця – британську блакитну кішку, але в моєму інстаграмі є фото і з іншими тваринами. Таке різноманіття легко пояснити: у моєї дівчини – йоркширський тер’єр, якому я приділяю чимало уваги на своїх акаунтах в соцмережах просто тому, що ми з ним дуже часто гуляємо разом. Також у моєї сестри є спрингер-спаніель. Можна сказати, загалом я маю трьох домашніх улюбленців.
Напевно, із такою компанією сумно тобі ніколи не буває. А зараз поговорімо про початок твого захоплення EDM. Що спонукало тебе до того, щоб стати артистом і почати створювати власну музику? В який момент ти зрозумів, що хочеш бути діджеєм і продюсером?
Коли мені ще не було вісімнадцяти, я часто відвідував один клуб. Там завжди звучала танцювальна музика, зокрема і транс. Саме тоді я захотів зібрати свою колекцію вінілу і почав шукати програвачі. В 16 років у мене почали з’являтися ідеї власних треків, та я ніколи не думав про те, щоб їх видавати, тоді це було лише для себе, заради задоволення. У віці приблизно 18-19 років я твердо вирішив, що більше нічим не займатимусь, окрім діджеїнгу і написання музики. Отак все і сталось.
Що ти слухаєш іще окрім трансу? Назви свій топ-5 не трансових треків.
На даний момент я слухаю ці альбоми: Don Brocco – Automatic, Biffy Clyro – Ellipsis, The Jezebels – Synthia, Haim – Days Are Gone. З не трансових артистів мені подобаються Chase & Status, M83, Royal Blood, Empire Of The Sun, Lorde, The Summer Set, DNCE, Knife Party… Цей список дуже і дуже довгий.
В одному зі своїх інтерв’ю ти сказав, що є палким шанувальником Coldplay. Чи не думав ти про співпрацю з ними, можливо, ремікс на котрусь із їхніх пісень?
Я не можу собі уявити, що вони будуть співпрацювати зі мною. Можливо, я і зробив би ремікси на кілька їх треків, але мені більше подобається отримувати натхнення під час прослуховування і створення чогось нового, аніж реміксуючи щось уже готове.
Який свій трек ти вважаєш найкращим? Можливо, це “Black Hole”?
Мені дуже подобаються мої останні роботи. А зараз мої улюблені треки – ті, які я ще не видав. “Black Hole” завжди буде особливим треком для мене, адже він значною мірою вплинув на мою кар’єру, проте і “Rain” мені подобається не менше .
Чимало діджеїв пішли з трансу, тому що він “уже не той”. Що ти про це думаєш і чи не хотів би ти почати працювати в іншому жанрі та виступити на головних сценах Ultra i Tomorrowland?
Я думаю, це твердження дуже узагальнене – про те, як музика змінилась. Звісно, вона не така, якою була кілька років тому, і вже ніколи такою не буде. Якщо людям подобається це звучання, вони будуть і далі його слухати, це не важливо. Музика еволюціонує, вона не може залишатися на одному місці.
Щодо другого питання – так, я думаю про інші жанри і зроблю це у 2017 р. Більше інформації про це наступного року.
І щодо третього питання – так, я хотів би грати на головних сценах цих фестивалів і бути всесвітньо відомим артистом, але трансовим, а на тих сценах грають лише кілька трансових артистів. Можливо, це зміниться в найближчому майбутньому?
Що ж, цілком можливо. Також зараз набирають шаленої популярності лайв-артисти. Чий виступ ти б порадив відвідати і на чий радив би ні в якому разі не йти?)
Paul van Dyk завжди надзвичайний, я ніколи не чув, щоб він грав нудний сет. Деякі з нових артистів, яких варто послухати – James Dymond, Dan Stone, Grum і Yotto.
Візьмемо до уваги. Останнім часом багато говорять про відродження вінілу, що ти про це думаєш? Чи не виникало в тебе бажання і собі видати якийсь свій реліз на 12″?
Особисто я не вважаю цю ідею привабливою, оскільки зараз мало хто тисне музику на вінілі. І взагалі, кого хвилює, хто з якого формату грає?
Дійсно, скільки людей – стільки й думок. І про найактуальніше: зовсім скоро ти вперше виступиш в столиці України. Що ти знаєш про Україну, може, чув щось від своїх колег-діджеїв?
Я знаю кількох хлопців звідти, серед них Photographer. Впевнений, нічне життя у вас чудове, хочу якнайшвидше сам у цьому переконатись.
Ми теж в очікуванні, будь певен 🙂 Скажеш щось наостанок своїм українським фанам?
Із нетерпінням чекаю свого прильоту до Києва 4 листопада, щоб відіграти для вас багато нової музики!